strona główna                                                                                                           


 

Uczniowie klas PDP w WYSOWEJ

 

W dniu 24 stycznia  2014 r. uczniowie klas Przysposabiających do Pracy wraz z nauczycielami uczestniczyli w wycieczce do Wysowej w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem naszego wyjazdu było poznanie kuchni regionalnej Bojków i Łemków. Zajęcia odbyły się w Karczmie Regionalnej „Gościnna Chata”, gdzie zostaliśmy bardzo serdecznie powitani i ugoszczeni przez właścicielkę Panią Irenę Sulicz. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość samodzielnego przygotowania regionalnych potraw - „hałuszki”, czyli kluski z surowych ziemniaków. Serwowane potrawy bardzo nam smakowały.

 W stajni „Jaśminowy Raj przylegającej do pensjonatu „Ramis” zorganizowane były zajęcia na których zapoznaliśmy się z zasadami pielęgnacji i karmienia zwierząt, w trakcie tego spotkania  zaprzyjaźniliśmy się z końmi Limą i Weretą. Dla odważnych odbyła się lekcja jazdy konnej. Z tego miejsca podziwialiśmy piękną panoramę Wysowej – Zdrój.

W drodze powrotnej zwiedzaliśmy zabytkową Cerkiew greckokatolicką św. Paraskewi w Uściu Gorlickim.

Wyjazd był bardzo ciekawy, dał nam szersze wyobrażenie o pracy w gospodarstwie agroturystycznym jak również dostarczył miłych wrażeń.

Na pewno długo będziemy wspominać wspólne spędzony czas na wycieczce, która przyczyniła się też  do integracji klas.

Organizatorom serdecznie dziękujemy.

H. Mus-Golonka