strona główna                                                                                                           

 

Szkolenia językowe, dodatkowe lekcje z zakresu informatyki oraz specjalistyczne kursy zawodowe - to nowa oferta edukacyjna dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym. Zajęcia są współfinansowane przez Unię Europejską w ramach projektu systemowego „Modernizacja szkolnictwa zawodowego w Małopolsce”. Powiat Bocheński na to edukacyjne zadanie otrzymał blisko trzy miliony złotych. Uczestniczą w nim wszystkie publiczne szkoły zawodowe. 

Celem projektu jest wzmocnienie szkolnictwa zawodowego w regionie, skuteczniejsze powiązanie jego oferty z potrzebami rynku pracy oraz poprawa społecznego wizerunku szkół zawodowych – Odpowiednie kwalifikacje uczniów umożliwiają znalezienie miejsca na rynku pracy. Istotne jest też dopasowanie kierunków kształcenia do realiów rynkowych oraz skorelowanie rozwoju szkół z potrzebami pracodawców. Dobrze wykształcone kadry gwarantują rozwój naszego regionu.– mówi wicemarszałek Roman Ciepiela.

„Modernizacja szkolnictwa zawodowego w Małopolsce” to największy i jeden z pierwszych tego typu projektów w naszym kraju – Bardzo się cieszę, że uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu bocheńskiego mogą w tym zadaniu uczestniczyć. Jest ono bardzo dobrze przemyślane i zaplanowane. Potrwa przez cztery lata, więc można zrobić naprawdę wiele dobrego  – mówi Starosta Bocheński Jacek Pająk.

Projekt obejmuje nie tylko zajęcia i kursy, ale także doposarzenie placówek – Będziemy modernizowali naszą pracownię  gastronomiczną oraz zakupimy profesjonalny sprzęt barmański. – mówi dyrektor Ośrodka Szkolno - Wychowawczego, Teresa Jaszczyńska.

W ramach projektu powstanie też Małopolski Portal Szkolnictwa zawodowego, ułatwiający pracodawcom poszukiwanie praktykantów i stażystów. Zostanie również uruchomione Centrum Wsparcia Edukacji zawodowej, pomagające nauczycielom w tworzeniu programów rozwojowych oraz materiałów edukacyjnych i dydaktycznych.

Projekt potrwa do końca 2014 roku.

 

Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie http://www.zawodowamalopolska.pl

 

Pobierz:

Harmonogram kursów (pdf)

Więcej informacji - Jerzy Turek (tel. 14 612 26 65)


       KONKURS
  Mam Zawód. Mam Fantazję   (czytaj więcej)