strona główna

powrót do Archiwum

 

Niezapomniany Dzień Babci i Dziadka

 

Tegoroczne obchody swego święta babcie i dziadkowie naszych wychowanków będą z pewnością długo pamiętać. Licznie przybyłych do Ośrodka seniorów powitał występ bardzo przejętych wnuków.

 

 
 

 

 

 
 

 

W montażu słowno-muzycznym dawali oni wyraz swej miłości, wdzięczności i przywiązaniu. Długo nie milkły brawa po brawurowym wykonaniu „Rzepki” Jana Brzechwy.

 
 

 

 
 

 

Wreszcie, babcie i dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

 
 

 

W tym czasie dzieci z wychowawcami zniknęły w klasach. Po jakimś czasie powróciły – jakże odmienione! Okazało się, że jest to równocześnie dzień szkolnej zabawy karnawałowej. Na szkolną świetlicę wkroczyli kowboje, księżniczki, pajacyki, ptaszki, śnieżynki... i wiele innych postaci. Warto zauważyć, że metamorfoza objęła także nauczycieli!

Gdy na sali zabrzmiały pierwsze dźwięki muzyki i barwny korowód ruszył w tany, babcie i dziadkowie powstali od stołów, by spojrzeć na roztańczone towarzystwo. Niektórzy wręcz mieli kłopot, by rozpoznać własnych wnuków. Dzieciaki nie zastanawiały się długo i sprawnie wciągnęły dostojnych gości do wspólnej zabawy. Wszyscy bawili się doskonale i okazało się, że seniorzy wcale nie ustępują kondycją młodszemu pokoleniu.

 
 

 

 

 
 

 
 

Tegoroczna impreza była tym bardziej atrakcyjna, że odwiedzili nas również nasi starzy przyjaciele – młodzież z gimnazjum w Mikluszowicach wraz ze swą wychowawczynią. Oprócz aktywnego udziału we wspólnej zabawie zaprezentowali oni bajkowe scenki i przedstawienie o Kopciuszku. Nie zabrakło też licznych konkursów ze wspaniałymi nagrodami.

 
   

 
 

 
   

 
   

 

 
                                                                  

                                                                  Agnieszka Skoczek