strona główna                                                                                                          

 


ZWIERZAKI, PLUSZAKI, SŁODZIAKI...
 

Któż z nas nie lubi przytulanek, wszelkiego rodzaju pluszaków i zwierzątek? Niektórzy potrafią nawet samodzielnie wykonać jedynego w swoim rodzaju przytulaśnego przyjaciela, inni zaś... zrobić mu portret. Chętnie więc nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury w Bochni, którego tematem były „Zwierzaki, pluszaki, słodziaki”.
Młodsi mogli je rysować, malować, wyklejać, starsi zaś mieli okazję stworzenia ich z tkaniny, dzianiny lub filcu przy pomocy igły z nitką. Termin składania prac upływał 30 października.

Nasz ośrodek reprezentowały: Dzieci z Grupy Przedszkolnej, uczennica Agnieszka Malina i Dominika Woś -  wychowanka internatu. Na konkurs wpłynęło 647 prac, w tym 197 przestrzennych. Wszystkie były piękne i niepowtarzalne, bo wykonane z sercem i wyobraźnią.

Jury konkursowe stanęło przed nie lada zadaniem, by spośród tylu prac wybrać te, które najlepiej spełniają kryteria regulaminowe. W rezultacie nagrodzono 40 prac, w tym wszystkie te, które przygotowali wychowankowie ośrodka. Gratulujemy przedszkolakom, Agnieszce i Dominice oraz dorosłym pod kierunkiem, których powstawały przytulanki i "portrety".

Wręczenie nagród laureatom odbyło się 15 listopada 2016 r. w sali kinowej MDK. Wystawę pokonkursową można zwiedzać do końca grudnia.

(K.S)

 
galeria