strona główna                                                                                                          

Kilka słów o II Rodzinnym Pikniku...

 

8 października 2008 roku kolejny raz bawiliśmy się na II Pikniku Rodzinnym w Centrum Aktywnego Wypoczynku  "Balaton" w Borku.

Ranek spowity mgłą nie przeszkodził dotrzeć na miejsce wszystkim zainteresowanym, gdzie czekało na nich sporo atrakcji. Tak jak w ubiegłym roku przyjechali rodzice, uczniowie z nauczycielami i wychowawcami, przyjaciele naszego Ośrodka – sponsorzy i zaproszeni goście (zaszczycili nas m.in. przedstawiciele WTZ w Proszówkach, starosta bocheński - Jacek Pająk, wójt gminy Rzezawa -Józef Słonina, prezes Małopolskiego Związku Osób Niepełnosprawnych - Izydor Puścizna oraz księża Sercanie ze Stadnik).

W promieniach jesiennego słońca były koncerty, wystawy i konkursy. Otwarcie imprezy przez p. dyrektor Teresę Jaszczyńską dało początek wyśmienitej zabawie pełnej niespodzianek. Pierwszą z nich był przygotowany przez wychowanków i wychowawców internatu "Jesienny pokaz mody", podczas którego nasi uczniowie dali się poznać jako doskonali modele
i modelki. Zaprezentowali m.in. strój dyskotekowy, szkolny, wizytowy i balowy, a także ubiory kilku zawodów.

Następnie na scenie zaprezentowali się uczestnicy WTZ w Proszówkach w przedstawieniu muzycznym pt.: "Miłość wszystko zwycięża". W pięknych strojach wirowali po scenie w rytmie muzyki, malując obraz starożytnego Ilionu.

Tuż po nich usłyszeliśmy Jesienne piosenki" w wykonaniu uczniów naszego Ośrodka.

Nie można zapomnieć również o rozstrzygnięciu konkursu "Pani Jesień dary w koszu niesie", na który każda klasa i grupa internacka przygotowały kompozycję florystyczną bądź pracę plastyczną. Pomysłowość twórców nagrodzono słodkimi upominkami.

Po doznaniach natury estetycznej przyszedł czas na posiłek przygotowany przez obsługę ze szkolnej kuchni oraz słodkości upieczone przez uczniów i rodziców.

Dalsza cześć zabawy odbywała się w rytmie muzyki zespołu "Bellcanto", który poraz kolejny zagrał na naszym Pikniku.

Niestety piknikowy czas radości szybko upłynął  jednak pozostaną w naszej pamięci wspomnienia wspólnej zabawy.

Organizację II Rodzinnego Pikniku wsparły: Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku, Firma Przewozowa "Fares", Urząd Gminy Rzezawa i zespól muzyczny Bellcanto.

                                                                                                                                                   K. Skrężyna

 


galeria