strona główna                                                                                                          

POCZYTAJ MI...

Niecodzienna uroczystość miała miejsce 20 października br. w świetlicy naszego Ośrodka przy ul. Kazimierza Wielkiego.

Od samego już ranka szkolne korytarze wypełniały przecudne bajkowe postacie, przygotowane pod fachowym nadzorem wszystkich wychowawców. Gdy wreszcie zgromadziły się one w świetlicy, okazało się, że oprócz uczniów naszego Ośrodka do sali zawitali goście – równie barwnie i bajkowo przystrojeni. Byli to uczniowie gimnazjum w Rzezawie, którzy wraz ze swą polonistką – p. Joanną Riżnik przybyli, by przenieść nas w świat zaczarowanych opowieści.

Po ich występie wspólnie bawiliśmy się odtwarzając treść znanych i lubianych wierszyków i rymowanek, przywołując najróżniejsze bajkowe sytuacje. Ogólną radość wzbudziła zwłaszcza niezrównana interpretacja „Rzepki” Juliana Tuwima.

 

By jednak stało się zadość hasłu przyświecającemu dzisiejszemu spotkaniu – „Cała Polska czyta dzieciom” – posłuchaliśmy też bajek czytanych przez zaproszonych gości specjalnych. Tym razem byli to: starosta Jacek Pająk, dziennikarze Małgorzata Więcek-Cebula i Paweł Michalczyk, polonistka gimnazjalistów z Rzezawy – Joanna Riźnik i ks. Jacek Słota.

Najwyraźniej doskonale czuli się oni wśród bajkowej scenerii i kolorowych postaci. Ochoczo włączyli się także w obrady jury oceniającego przygotowane stroje.

 

 

Po rozdaniu nagród i wyróżnień zebranych czekał słodki poczęstunek. Imprezę poprowadziły Beata Ząbik i Aneta Żelichowska.

                                                                     Agnieszka Skoczek