strona główna

Powrót do Wydarzeń

 

Wiosna dookoła...

 

Nareszcie do nas zawitała – tegoroczna Pani Wiosna.
Czekaliśmy na nią bardzo w naszym Ośrodku i z niepokojem spoglądaliśmy przez wciąż zachmurzone, a nawet zaśnieżone okna.
A Ona po prostu czekała na uroczyste powitanie, takie prawdziwe,
ze śpiewem na ustach. Starannie przygotowały je dzieci z klas uczących się w budynku przy ul. Kazimierza Wielkiego i 3 kwietnia Wiosna zakwitła wreszcie na szkolnej świetlicy.

Dzieci witały ją opowieściami o odchodzącym bałwanku, utopionej Marzannie i powracających ptakach. Na sali nie zabrakło oczywiście prawie prawdziwego bociana i uciekających przed nim żabek, kreta, borsuka, jeża, ślimaka, niedźwiedzia....
A gdy zabrzmiał wiosenny walc i pary ruszyły w tany – Pani Wiosna rozdawała wiosenne kwiaty.

Ponieważ jednak jej powitanie niemal zbiegło się w czasie ze Świętami Wielkanocnymi, na uroczystości ujrzeliśmy także stolik
z mnóstwem świątecznych pyszności, barwnymi pisankami, palmą i baziami. Krzyś Kędra przypomniał wszystkim zebranym, że nadchodzi właśnie szczególny czas wielkanocnych życzeń i dzielenia się z bliskimi święconym. Przy wtórze piosenki do sali zawitał wielkanocny zajączek, po nim baranek, a wreszcie figlarne kurczątko. Nie obeszło się też bez tradycyjnego śmigusowego polewania!

To jednak nie był koniec niespodzianek przygotowanych w tym szczególnym dniu. Czekało nas jeszcze rozstrzygnięcie konkursu „Każde dziecko kocha wiosnę”, przygotowanego przez panie: Elżbietę Wolszę i Lidię Gumuła. Prace konkursowe tworzyły zresztą przepiękną scenografię uroczystości. Obecna na akademii dyrektor Teresa Jaszczyńska wręczyła dyplomy  i nagrody wszystkim biorącym udział w konkursie. Złożyła również świąteczne życzenia uczniom i przybyłym na akademię rodzicom.

                                                                                                                                                             Agnieszka Skoczek

 

galeria

 
Święto Wiosny w szkole
przy ul. Kazimierza Wlk.- 04.2009r.