strona główna

Powrót do Wydarzeń

 

Kochamy nasze Mamy!

 „Jak dobrze mamo, że Ciebie mam.
Jesteś najlepszą ze wszystkich mam.
Za to, że kochasz dziękuję Ci,
dziękuję mamo za śmiech i łzy.”

26 maj to szczególny dzień zarezerwowany dla każdej Mamy, bo właśnie wtedy obchodzimy ich święto. Tradycja świętowania Dnia Matki w Polsce ma już prawie 100 lat i co roku wiąże się z obdarowywaniem Mam własnoręcznie wykonaną laurką, polnymi kwiatami czy drobnym podarkiem, jako wyrazem naszego podziękowania i szacunku dla trudu oraz poświęcenia włożonego w nasze wychowanie a przede wszystkim za matczyną miłość.

            W tym dniu każdy chce zrobić swojej Mamie najpiękniejszą niespodziankę pomagając w domowych obowiązkach, mówiąc piękny wiersz czy śpiewając piosenkę. Również uczniowie Gimnazjum chcieli w wyjątkowy sposób uczcić swoje Mamy. Dlatego długo i starannie, pod czujnym okiem pani Beaty Ząbik, przygotowywali się do występu tak, aby wszystko wypadło jak najlepiej i najpiękniej. 26 maja każda Mama dostała zaproszenie na montaż słowno – muzyczny oraz słodki poczęstunek. O godzinie 12, gdy już wszyscy się zgromadzili, rozpoczęły się występy gimnazjalistów. Każdy uczeń przygotował wiersz lub piosenkę, którym akompaniowała pani Edyta Jędryczka wraz z córką grając na gitarze i skrzypcach. Mimo iż występom towarzyszyła trema i lęk, że zabraknie słów lub gdzieś wkradnie się błąd, to każdy bardzo się starał, aby wypaść jak najlepiej. Gościem specjalnym spotkania była Pani Dyrektor Teresa Jaszczyńska, która po zakończonych recytacjach oraz śpiewie złożyła wszystkim Mamom serdeczne życzenia z okazji ich święta.

            Słodki poczęstunek przy kawie umilały zaproszonym gościom uczennice klasy 3G, które zaprezentowały samodzielnie opracowany występ taneczny.

            Naszemu świętowaniu nie brakło łez i wzruszeń, uśmiechów i uścisków oraz ciepłych słów podziękowań. Należy jednak pamiętać, że Mamy powinniśmy kochać każdego dnia, starając się im pomóc chociażby w najdrobniejszej sprawie, służąc wsparciem i dobrym słowem.

Beata Ząbik
Edyta Jędryczka
Katarzyna Koczwara

 

galeria
Dzień Matki w szk. przy ul. Stasiaka 4 - maj 2010r.