strona główna

Powrót do Wydarzeń

 

 

Radosne koncertowanie

 

Pierwsze dni Nowego Roku – zarazem ostatnie dni semestru – obfitowały w  naszym Ośrodku w liczne wydarzenia kulturalne.

Z pewnością długo pamiętać będziemy dwa występy zespołu instrumentalnego, prowadzonego przez Panią Wandę Wątorską. Trzeba zauważyć, że zespół to już obecnie niemalże prawdziwa orkiestra. Do gitar, skrzypiec, akordeonów, instrumentów perkusyjnych dołączyła niedawno sekcja fletów – a z nią nowi instrumentaliści, nasi młodsi uczniowie.

12 stycznia wystąpili oni na szkolnej świetlicy w budynku przy ul. Kazimierza Wielkiego. Zebranym tam koleżankom, kolegom, rodzicom i nauczycielom przedstawili bogaty program kolęd i utworów związanych tematycznie z minionymi Świętami.

Już nazajutrz, 13 stycznia zaprezentowali swój program po raz kolejny, tym razem na sali koncertowej gościnnej dla nas bocheńskiej Państwowej Szkoły Muzycznej. Na widowni obok gospodarzy – Dyrekcji PSM i naszej placówki – zasiedli uczniowie kilku bocheńskich szkół, rodzice, przyjaciele i sponsorzy zespołu. Nie zabrakło wśród nich znanych osobistości...

Koncert dostarczył wiele emocji i niezapomnianych wrażeń zarówno zebranej publiczności, jak i samym młodym muzykom. Jak stwierdził obecny na koncercie wójt Jerzy Lysy – Oprócz gratulacji warto zauważyć, że tak sympatyczną orkiestrę zaiste rzadko można spotkać.

Wykonawców obdarowano mnóstwem ciepłych słów i nie mniejszą ilością czekoladowych pyszności. Dziękujemy!

Agnieszka Skoczek

galeria
Koncert zespołu szkolnego -
12 stycznia 2010r.