strona główna

Powrót do Wydarzeń

 

ŻEGNAJ SZKOŁO...
WITAJCIE WAKACJE!

 

Ostatni dzień roku szkolnego... Uśmiechnięte buzie, odświętne stroje – i nastrój oczekiwania – na wszystkie piękne chwile, które teraz przed nami.

23 czerwca 2010 spotkaliśmy się jak zwykle o godzinie 8.00, jednak nie w klasach, a w szkolnym kościółku, na uroczystej Mszy św. kończącej rok szkolny. Odprawił ją dla nas ks. Jacek Słota, już po raz ostatni, gdyż podczas wakacji rozpocznie pracę na nowej parafii. Żegnaliśmy go bardzo serdecznie, dziękując za wspólnie spędzone lata, serce i uśmiech.

Następnie udaliśmy się do szkoły, a raczej obydwu jej budynków, miejsca naszej codziennej pracy i nauki. Wspólne spotkanie w szkole przy ul. Kazimierza Wielkiego miało dość szczególny charakter. Uczniowie kończący w tym roku Szkołę Przysposabiającą do Pracy przygotowali część artystyczną, chcąc podziękować wszystkim, którzy przez lata
z nimi pracowali, a także pożegnać koleżanki i kolegów. Oprócz wzruszenia i ciepłych słów, nie zabrakło również wykonanych własnoręcznie pamiątek i odrobiny słodkości. Bardzo miłym akcentem był przygotowany, jako niespodzianka występ młodszych dzieci, też obiecujących pamiętać o odchodzących ze szkoły kolegach.
Pani dyrektor Teresa Jaszczyńska wręczyła świadectwa ukończenia poszczególnych szkolnych etapów, a potem miały jeszcze miejsce spotkania w klasach, gdzie w gronie rodziców, uczniów i wychowawców dokonano podsumowań całorocznej pracy.

 

Agnieszka Skoczek