strona główna

Powrót do Wydarzeń

 

 

 

 

Otrzyjcie już łzy płaczący, żale z serca wyzujcie.
Wszyscy w Chrystusa wierzący, weselcie się, radujcie.
Bo zmartwychwstał samowładnie, jak przepowiedział dokładnie.
Alleluja, alleluja, niechaj zabrzmi: alleluja!

 

 

Wielkanoc to jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich upamiętniających śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. 30 marca, z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy, uczniowie
klas: I Liceum Uzupełniającego, I i II Zasadniczej Szkoły Zawodowej przedstawili wzruszający montaż słowno – muzyczny.

Przedstawienie było podzielone na dwie części - w pierwszej - uczniowie czytali wiersze, opisujące poszczególne stacje drogi krzyżowej, śmierć Pana Jezusa na krzyżu i złożenie ciała Chrystusa do grobu. Powagę i tragizm czytanych wierszy pogłębiały fragmenty filmu „Pasja” Mela Gibsona, ukazujące okrutną śmierć Jezusa. 
W drugiej części młodzi aktorzy wcielili się w postacie z czasów Chrystusa, chcąc tym samym przybliżyć historię poranka wielkanocnego i Zmartwychwstania Pańskiego.

Uczniowie swoim stosownym zachowaniem i doskonałą grą aktorską chcieli przekazać jedną prawdę, że… Chrystus Zmartwychwstał.

Gościem poranka wielkanocnego był Pan Dyrektor, który w imieniu swoim i Pani Dyrektor, złożył wszystkim uczniom oraz nauczycielom życzenia świąteczne.

Specjalne podziękowania należą się uczniom klas przysposabiających do pracy, którzy pod okiem pani
W. Brzegowy – Bębenek i pani M. Jaworskiej – Nowak, przygotowali piękną dekorację grobu Pańskiego i wielkanocnego stołu.

A. Staśto-Tabor

 

galeria
Wielkanoc
w szk. przy ul. Stasiaka 4