strona główna

Powrót do Wydarzeń

 

Uroki Beskidu Wyspowego

 

W dniach 14 – 15 maja 2010 r. odbyła się długo wyczekiwana przez uczniów, Gimnazjum wycieczka do Rozdziela  - malowniczego zakątka powiatu bocheńskiego.
Gdy dojechaliśmy na miejsce, bardzo miło przywitał nas pan kierownik Szkolnego Schroniska Młodzieżowego oraz zapoznał z ośrodkiem oraz zasadami jego funkcjonowania.

Celem naszej wyprawy było zwiedzanie miejscowości, zapoznanie się z Beskidem Wyspowym, integracja międzyklasowa oraz przede wszystkim dobra zabawa.

Chociaż w piątek w Rozdzielu zastał nas deszcz i szare pochmurne niebo, to jednak z ochotą ruszyliśmy na pieszą wycieczkę po okolicy. Jak się później okazało, nasz trud się opłacił. Gdy dotarliśmy do Bacówki na Zadzielu, zostaliśmy ugoszczeni ciepłym posiłkiem oraz lodami, za które bardzo dziękujemy panu właścicielowi.

Mimo, iż pogoda nam nie sprzyjała, uśmiechów i dobrego humoru nie brakowało. Niestety nie udało się rozpalić ogniska, w zamian zorganizowaliśmy dyskotekę z konkursami. Każdy dobrze się bawił i niechętnie kładł się spać. Integrację pomiędzy uczniami umacniało dodatkowo wspólne przygotowywanie posiłków oraz sprzątanie. Uczniowie chętnie włączali się w te czynności.

Wszystko, co dobre, szybko się kończy i już w sobotę rano musieliśmy wracać do swoich domów. Żegnało nas słońce i błękitne niebo, jednocześnie zapraszając do powtórnych odwiedzin. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów odwiedzimy Rozdziele i równie miło będziemy wspominać kolejną wycieczkę

 

Ewa Jastrzębska
Beata Łącka  - Fijołek
Beata Ząbik
Katarzyna Koczwara

 

galeria
Wycieczka do Rozdziela - maj 2010r.