strona główna

Powrót do Wydarzeń

 

 

W pracowni ceramicznej

 

 

Dnia 9.12.2009 r. w ramach projektu "Wyzwalanie aktywności twórczej niepełnosprawnych uczniów - szansą na udany start
w dorosłe życie" odbyła się wycieczka uczestników zajęć Arteterapia  do Nowego Wiśnicza.

Całodzienną wyprawę rozpoczęły zajęcia w pracowni ceramicznej Liceum Plastycznego. Po wyczerpującej pracy z gliną, udaliśmy się do kawiarni FAKT w piwnicach zabytkowego ratusza wiśnickiego zregenerować siły ciepłym posiłkiem przed kolejnymi atrakcjami.

Zwiedzanie czternastowiecznego zamku Lubomirskich było kolejnym punktem naszej wycieczki. Ogromnych rozmiarów budowla wywołała zachwyt u dzieci. Dzięki ciekawej opowieści pani przewodnik poznaliśmy historię zamku i ludzi w nim niegdyś mieszkających. Mogliśmy zobaczyć m.in. jak dawniej wyposażona była kuchnia: dawne naczynia czy proste odpowiedniki naszych dzisiejszych skomplikowanych robotów kuchennych.

Nowy Wiśnicz znany jest nie tylko z pięknego zamku, ale również z Koryznówki – letniej rezydencji znanego nam wszystkim malarza Jana Matejki. Pokonując kolejną górkę dotarliśmy i w to miejsce. Tu z kolei mogliśmy obcować z meblami i przedmiotami z czasów gdy przebywał tu Jan Matejko, gdyż wystrój pokoi pozostaje niezmieniony od czasu ostatniego pobytu malarza.

Zadowoleni,  wzbogaceni o nowe doświadczenia i wiadomości powróciliśmy do szkoły.      

                                                                                                G.O.

 

galeria
Wycieczka do Nowego Wiśnicza - grudzień 2009 r.