strona główna

Powrót do Wydarzeń

 

Babiogórski Park Narodowy
- XI Rajd wychowanków SOSW w Bochni

 

Cały rok czekaliśmy na kolejny XI Rajd dzieci z SOSW w Bochni organizowany przez Bocheński Oddział PTTK i Starostwo Powiatowe w Bochni.

W dniu 22 września wyruszyliśmy w kierunku Babiogórskiego Parku Narodowego.

Nikt z  nie spodziewał się czekających nas przygód i atrakcji.

Rajd prowadził znany nam z poprzedniego roku, Pan przewodnik,  Łukasz, który tajemniczo wypowiadał się na temat celu naszej wyprawy i co gorsza, długości jej trwania.

Wszystko wyjaśniło się w autokarze gdy przez mikrofon oznajmił, że zdobędziemy najwyższą górę Beskidów- „Babią Górę”, której wysokość przekracza 1700 m n.p.m.

Po dwóch godzinach podróży osiągnęliśmy wysokość ok. 1000m n.p.m. i zatrzymaliśmy się w Zubrzycy Górnej, gdzie zwiedzaliśmy „Skansen Wsi Orawskiej”.

Potem było już tylko wyżej i ciężej. Nikt nawet nie myślał, że będziemy maszerować pod górę i z góry przez ponad
6 godzin.

Mimo dużego wysiłku udało nam się zdobyć wspaniałą Babią Górę i przeżyć  karkołomne zejście na Przełęcz Krowiarki. Po drodze odwiedziliśmy schronisko pod szczytem, gdzie mogliśmy zaczerpnąć oddechu i nakarmić puste brzuchy.

Wycieczka udała się wspaniale. Dopisała pogoda i humory. Warto było wspiąć się tak wysoko dla pięknych widoków, oswojonego lisa i szybowca śmigającego nad naszymi głowami.

Dziękujemy wszystkim za cudowne wspomnienia i prawdziwą przygodę.

45 rajdowców

Dariusz Frąckowiak

galeria
Babia Góra
- XI Rajd wychowanków SOSW
w Bochni - 09.2010