strona główna                                                                                                            Powrót do Wydarzeń

 

 

Dzień dobry Pani Wiosno…!!!
Wiosenne wierszy czytanie…

Wyszedł spod ziemi krokus
jak promyk słońca z obłoku.
Rozejrzał się wkoło
I rzekł wesoło:

- Jak tylko trochę podrosnę,
zrobię prawdziwą wiosnę!

„Krokus” K. Kacynel

          Już coraz cieplejsze dni i chmur mniej na niebie. I słońce częściej wygląda, aby ogrzać zmarzniętych po zimie ludzi. Ptaki radośnie śpiewają swoje piosenki i nieśmiało kiełkują pierwsze rośliny. A wszystko to zwiastuje nadejście wiosny, na którą każdy z nas już niecierpliwie czeka. Postanowiliśmy zatem zaprosić Panią Wiosnę w nasze szkolne progi i przywitać ją wierszami.

            Z tej okazji 15 marca w szkole przy ul. Kazimierza Wielkiego odbyła się piąta juz akcja „Cała Polska czyta dzieciom”. Gdy już wszyscy się zgromadzili, rozpoczęło się wielkie czytanie. Na początek przywitaliśmy się piosenką „Powitanką”, którą przygotowała dla nas klasa IV – VI pod opieką pani Beaty Ząbik. Wszyscy chętnie włączyli się w śpiew. Pierwszym punktem programu były występy laureatów szkolnego konkursu pięknego czytania. Byli nimi m.in. Bartek Pletty, Paulina Grzesiak i  Klaudia Dobrzańska. Później zaprezentowali się nasi szczególni goście: panowie Jacek Tyrka i Janusz Możdżeń oraz pani Danuta Janas, którzy przygotowali dla nas całe mnóstwo wiosennych wierszy. Dziękujemy im serdecznie za pięknie przedstawione utwory, w które włożyli całe swoje serca oraz za to, że znaleźli dla nas czas i uświetnili swoją obecnością cała imprezę.

            Nasze spotkanie było także okazją do złożenia podziękowań panu Januszowi za pomoc, którą okazał szkolnej bibliotece przekazując bezinteresownie podręczniki oraz książki. Będą one niewątpliwe dużą pomocą dla nauczycieli i uczniów.

Po zakończonym czytaniu wierszy, odbył się konkurs wiosennych zagadek, prowadzonych przez panią Kasię. A ponieważ zagadki były proste, to wszyscy uczniowie chętnie się zgłaszali. Nagrodami w konkursie były słodkości, które ufundował pan Jacek Tyrka, za co bardzo dziękujemy.

Tegoroczne Wielkie Czytanie na długo zostanie nam w pamięci. Będziemy je mile wspominać za pięknie przeczytane wiersze, za wiosenne dekoracje, które przygotowały dla dzieci wychowawczynie ze szkoły przy ul. Kazimierza, za uśmiechnięte panie prowadzące Beatę i Anetę oraz za zadowolenie na buzi każdego ucznia.

„Cała Polska czyta dzieciom” to akcja społeczna organizowana przez Fundację ABCXXI, której celem jest wspieranie rozwoju intelektualnego, emocjonalnego, społecznego i moralnego młodego pokolenia poprzez codzienne czytanie dzieciom. Nie trzeba wiele, by zaspokoić wszystkie najważniejsze potrzeby rozwijającego się dziecka. Wystarczy codziennie 20 minut, by sprawić radość. Dlatego zachęcamy wszystkich  małych i dużych do codziennej lektury.

Tegoroczne Wielkie Czytanie przygotowały” Beata Ząbik, Aneta Żelichowska, Dorota Frąckowiak, Agnieszka Szot – Porada, Katarzyna Koczwara i Anna Mikołajska – Kolan.

Katarzyna Koczwara
Beata Ząbik
Dorota Frąckowiak

 

galeria

aleria