strona główna                                                                                                            Powrót do Wydarzeń

 

Mamo, Mamo, co Ci dam,
jedno serce, które mam...

25.05.2011 r. terapeuci Zespołu Wczesnego Wspomaganie Rozwoju Dziecka zorganizowali uroczysty Dzień Mamy, na który zaproszeni zostali rodzice wraz z dziećmi objętymi tą formą terapii. Przybyłych gości powitał Pan Dyrektor Jerzy Turek. Złożył życzenia mamom i zaprosił na przygotowany przez uczniów program artystyczny.  Pierwszym punktem programu było przedstawienie zatytułowane „ Na krakowskim rynku”. Scenariusz przedstawienia powstał w oparciu o wybrane legendy krakowskie, które uczniowie poznali na zajęciach „ Podróże po literaturze” realizowanych w ramach projektu „ Wyzwalanie aktywności twórczej niepełnosprawnych uczniów – szansą na udany start w dorosłe życie”.
W przedstawieniu brał udział zespół wokalno – taneczny „ Krakowiacy” prowadzony przez P. Andrzeja Lisa oraz uczniowie – uczestnicy modułu „ Podróże po literaturze”, którzy wcielili się w legendarne krakowskie postacie.  Wychowankowie naszego Ośrodka w pięknych strojach ludowych tańczyli i śpiewali w rytm melodii płynącej z akordeonu. Potem dzieci przygotowane przez P. Małgorzatę Bankiewicz i Annę Cabała przedstawiły bajkę o Czerwonym Kapturku. Na zakończenie części artystycznej Wilk z Czerwonym Kapturkiem częstowali najmłodszych gości słodyczami i na prośbę rodziców pozowali do zdjęć. Rodzice zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, gdzie przy kawie mogli porozmawiać z terapeutami i innymi gośćmi. Była to okazja do wymiany doświadczeń i uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania. Celem tak przygotowanego spotkania było pokazanie rodzicom szkoły w szerszym wymiarze, funkcjonowania wychowanków na kolejnych szczeblach edukacji. Wystąpili przed nimi uczniowie w różnym wieku. Najpiękniej jak potrafili pokazali swoje możliwości i talent.

Lidia Gumuła

 

galeria