strona główna                                                                                                            Powrót do Wydarzeń

 

XX Jubileuszowy Wojewódzki
Przegląd Zespołów Artystycznych Szkolnictwa Specjalnego

Skawina 2011

            Co roku w maju młodzi artyści spotykają się na Hali Widowiskowo – Sportowej w Skawinie by zaprezentować swoje osiągnięcia wokalne, taneczne i teatralne.

Organizatorem Przeglądu Zespołów Artystycznych jest Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy.

W tym roku spotkanie takie miało miejsce 12 maja i uczestniczyło w nim 14 zespołów artystycznych działających w różnego typu placówkach szkolnictwa specjalnego. Obok zespołów z Ośrodków Szkolno – Wychowawczych ( Skawina, Kraków, Myślenice, Nowy Targ, Wieliczka, Chrzanów, Olkusz, Bochnia) swoje umiejętności prezentowali również podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy Fundacji „Leonardo” z Krakowa oraz dzieci z Integracyjnego Przedszkola w Skawinie. To właśnie ich program „ Zielone rytmy” wzbudził ogromny podziw i radość wśród widowni. A maluchy w grupie, których były nawet 3 letnie dzieci otrzymały burze oklasków i zasłużone nagrody.

            Wyróżnienie i nagrody otrzymał także nasz zespół „ Krakowiacy”, który profesjonalnie zaprezentował program przygotowany pod kierownictwem p. Andrzeja Lisa.

E. J.

 

galeria