strona główna

Powrót do Wydarzeń

 

 

NA WZGÓRZU WAWELSKIM

 

W dniu 2 listopada b.r. Uczniowie objęci nauczaniem indywidualnym Urszula, Justyna oraz Jacek wraz z opiekunami udali się do Krakowa na Wawelskie Wzgórze, po to by poznać dzieje i historię zamku.

O godzinie 8 rano cała nasza gromadka wyruszyła w kierunku Krakowa. Dopisywała nie tylko pogoda, ale również dobre nastroje.

Po dotarciu na miejsce i zakupie biletów rozpoczęliśmy zwiedzanie. Udało nam się zobaczyć wystawę "Wawel Zaginiony", gdzie mogliśmy podziwiać nie tylko pozostałości gotyckiego zamku, ale również przedmioty z wykopalisk archeologicznych.

Na tle oryginalnych murów i bruków oglądaliśmy w gablotach zabytki z wczesnego i późnego średniowiecza, znalezione na Wzgórzu: wyroby codziennego użytku: różnorodne naczynia, narzędzia z drewna, kości i rogu, broń i biżuteria, monety, płytki posadzkowe i kafle piecowe, oraz rzeźby romańskie i gotyckie.

 

Następnie udaliśmy się w miejsce, gdzie nasi uczniowie mogli poczuć się jak... prawdziwe księżniczki lub prawdziwi królowie. Zwiedziliśmy Komnaty Królewskie, gdzie zobaczyliśmy m.in  Salę Senatorską, Sale Pod Planetami, Salę pod Ptakami. W każdej z tych komnat zachwycał nas inny eksponat, starodawne meble, wiekowe naczynia, piękne portrety.

Katarzyna Makarska

 

galeria
Wawel - listopad 2010 r.