strona główna

Powrót do Wydarzeń

 

IV Piknik Rodzinny

 

W promieniach słońca i dodatnich temperatur w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku odbył się IV Piknik Rodzinny, którego organizatorem był  Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Bochni. Dopisała nie tylko pogoda, ale też zaproszeni goście – uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej oraz wolontariusze z Zespołu Szkół nr 2 w Bochni i Gimnazjum w Mikluszowicach. Były konkursy, gry zespołowe oraz zabawy integracyjne.

 Piknik to już tradycyjne przedsięwzięcie Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bochni. W tym roku nieco spóźnione, ale za to pełne niespodzianek i nowych pomysłów - Termin wynikał z kwestii finansowej, ponieważ koszty wynajmu tego fantastycznego obiektu, jakim jest Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku są zdecydowanie niższe w okresie jesiennym. Nam, na szczęście dopisała pogoda i mieliśmy lato w cenie jesieni – mówi Teresa Jaszczyńska, dyrektor Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bochni.     

Piknik to z założenia projekt integracyjny, dlatego co roku, oprócz uczniów i  rodziców w imprezie uczestniczą osoby niepełnosprawne, które przed laty skończyły szkołę, a dziś przebywają w Warsztatach Terapii Zajęciowej, czy też Domu Pomocy Społecznej. Oczywiście przyjeżdżają ze swoimi kolegami, by wspólnie się bawić oraz świętować swoje artystyczne sukcesy.

I tak uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przedstawili spektakl pt. „Wesele”, który przed kilkoma dniami został nagrodzony na Krakowskich Spotkaniach Artystycznych „GAUDIUM”, natomiast młodzież z Ośrodka zaprezentowała pokaz mody światowej z lekkim przymrużeniem oka.

Uczestnicy pikniku mogli też podziwiać twórczość plastyczną w ramach konkursu „Ogród w barwach jesieni”. Pracę oceniało jury pod przewodnictwem Jacka Pająka – Starosty Bocheńskiego.

Piknik został zorganizowany przy wsparciu finansowym Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kropla Dobroci”. Nagrody w konkursie plastycznym oraz maskotki ufundowała SKOK Jaworzno.

(J.T)