strona główna                                                                                                           Powrót do Wydarzeń

 

 

NOWOROCZNY KONCERT SZKOLNEGO ZESPOŁU MUZYCZNEGO

            Zanim wszyscy udaliśmy się na zimowy wypoczynek mieliśmy okazję wysłuchać wyjątkowego Koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów naszego Ośrodka.

Młodzi artyści pod kierunkiem pani Anetty Jasińskiej zagrali na profesjonalnych instrumentach muzycznych i zaśpiewali mniej lub bardziej znane pastorałki, do czego przygotowywali się już od kilku tygodni.

Występy zespołu instrumentalnego przeplatały się z pokazem swoich możliwości i umiejętności szkolnego zespołu tanecznego „Krakowiacy”, który zaprezentował bogaty repertuar przy dźwiękach akordeonu, a pod bacznym okiem pana Andrzeja Lisa.

Honorowym gościem była pani Wanda Wątorska, była dyrektor bocheńskiej Szkoły Muzycznej, inicjatorka ważnego dla nas przedsięwzięcia, jakim było stworzenie szkolnego zespołu muzycznego. To właśnie Ona wprowadziła nas w niezwykle bogaty i zaczarowany świat muzyki. Pokazała, ze w osobach niepełnosprawnych również drzemie niezwykły potencjał twórczy, który umiejętnie należy wydobyć.

Dziś zapewne była dumna ze swoich małych artystów.

Po występach nadszedł czas na kwiaty i podziękowania dla wyjątkowego gościa, a dźwięki muzyki i gromkie brawa niosły się po całej szkole.

 A.P.
J.K.K

zdjęcia: Małgorzata Bankiewicz, Dorota Ciosek