strona główna                                                                                                       Powrót do Wydarzeń

 

 

Uczniowie pierwszej klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy znaleźli się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu plastycznego, który zorganizowało  czasopismo edukacyjne dla dzieci ,,ABECADŁO". Oprócz grupowej nagrody książkowej każdy uczestnik otrzymał dyplom „Mistrz pędzla i palety”.    

Konkurs obejmował okres od stycznia do grudnia 2011 roku. Zadaniem uczestników było wycinanie fragmentów ilustracji zamieszczanych w poszczególnych numerach miesięcznika, a następnie tworzenie kompozycji - Co miesiąc kupowaliśmy więc wytrwale poszczególne numery, a gdy mieliśmy już cały komplet, pracując wspólnie, stworzyliśmy kolorowy, pełen szczegółów obraz. Jak widać wyszło nam to chyba nie najgorzej, bo czytając „ABECADŁO” z lutego 2012 roku odkryliśmy, że znajdujemy się w gronie laureatów – mówi wychowawca klasy Elżbieta Wolsza. 

          Laureaci, od wydawnictwa, które organizowało konkurs, otrzymali nagrodę książkową: ,,Dzikie zwierzęta: ptaki, owady" oraz indywidualne dyplomy.

(J.T)