strona główna                                                                                                                           Powrót do Wydarzeń

 

 

„Dawaj światu, to co masz najlepszego…”      

        18 października 2011r. był wyjątkowym dniem dla Pierwszoklasistów, którzy złożyli  ślubowanie i zostali przyjęci do grona uczniów Gimnazjum oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego w Bochni.
        A jak było ?
       Kilka tygodni wcześniej rozpoczęły się przygotowania. Nowi uczniowie poznawali szkołę, nauczycieli, kolegów, zaznajamiali się ze swoimi prawami i obowiązkami oraz wdrażali do wspólnego życia w społeczności szkolnej. Pomagali im w tym rówieśnicy, wychowawczynie, pracownicy szkoły i oczywiście rodzice.
      Wreszcie 18 października nadeszła długo oczekiwana chwila pasowania. Jej świadkami byli  rodzice, Grono Pedagogiczne, Dyrekcja  oraz   wszyscy uczniowie naszej szkoły.
Punktem kulminacyjnym całej uroczystości był sam akt ślubowania i pasowania na ucznia. Nowi wychowankowie  z wielkim przejęciem i zaangażowaniem powtarzali słowa:
-„Tak, jak nasz Patron- ks. Jan Twardowski, ślubujemy, nieść potrzebującym pomoc i otuchę oraz przeciwstawiać się przejawom obojętności na los drugiego człowieka”…
 Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali piękny program  przygotowany specjalnie na tę okazję, pod kierunkiem  wychowawczyń klas pierwszych: pani Agaty  Staśto i Beaty  Ząbik. Wielką pomocą w przygotowaniu uroczystości służyła p. Ewa  Jastrzębska, nad oprawą muzyczną czuwała p. Anetta Jasińska. Wszystkim nauczycielom serdecznie dziękujemy.
Po występach dzieci wraz z rodzicami udały się do sal na zasłużony poczęstunek.
                                                                                                                                                                          B.Z.

           Rodzicom gratulujemy pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.