strona główna                                                                                                           Powrót do Wydarzeń

 

 

"Mówimy NIE, wszystkiemu co złe”

Wspólnie z uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej obejrzeliśmy bogatą w treść  inscenizację w wykonaniu krakowskich aktorów z Teatru  Art - Metanoia. Mimo,  iż na naszych twarzach  na przemian pojawiał się to śmiech  to groza – przedstawienie bardzo nam się spodobało, tym bardziej -  bo mieliśmy  możliwość  zadebiutowania na scenie  u boku artystów.

Inscenizacja  oparta była na dobrze nam znanych i lubianych  utworach: „Leń”, „Skarżypyta”, „Paweł i Paweł”. Nie zabrakło też innych sympatycznych  bohaterów – Jasia i Małgosi czy też Królewny Śnieżki.  Oprócz  walorów artystycznych,   szczególnego i jakże aktualnego znaczenia nabrała treść inscenizacji.  Otóż  -    aktorzy  przypomnieli  nam  o  ważnych w codziennym życiu zasadach DOBREGO ZACHOWANIA I POSTĘPOWANIA.  Staramy się więc  każdego dnia pamiętać,  iż nie warto skarżyć, kłamać, dokuczać kolegom,  czy też  być leniem. Pamiętamy o należytym szacunku dla osób starszych.  Wiemy też  o skutkach  zawierania przypadkowych znajomości. Tak więc,  od dzisiejszego dnia wszyscy głośno mówimy NIE  - wszystkiemu co złe.

E. Włodek