strona główna                                                                                                           Powrót do Wydarzeń

 

Dookoła Świata w... miniaturze

Błękitne niebo, pełne słońce, lekki wiatr i wysoka temperatura zostały zamówione na  wtorek 22 maja. W ten dzień o godzinie 7.45 wyruszyliśmy na wycieczkę super nowoczesnym autokarem - skórzane fotele, klimatyzacja, radio – z hitami i sympatyczny kierowca. Zabraliśmy ze sobą nasze przemiłe wychowawczynie, Panie: Danusię, Kasię i Monikę – żeby im nie było bez nas nudno i smutno.

Droga wiodła do Wadowic – rodzinnego miasta Ojca Świętego Jana Pawła II. Mieliśmy okazję zobaczyć ekspozycję sprzętów i przedmiotów używanych na co dzień przez Wielkiego Polaka.

Kolejnym etapem był Inwałd z Parkiem Miniatur „Świat Marzeń”. W ciągu zaledwie kilku godzin mieliśmy okazję wyruszyć w podróż dookoła świata i zobaczyć na własne oczy najpiękniejsze i najbardziej znane zabytki i budowle ze wszystkich kontynentów. Żeby tradycji stało się za dość, po uczcie duchowej, jaką było zwiedzanie Parku mieliśmy okazje poszaleć w Zielonym Labiryncie, pojeździć w Mini Lunaparku na autoscooterze, zobaczyć świat z wysokości Pirata. Po wysiłku należał nam się posiłek, co prawda nie był zbyt obfity, ale zjedzony w doborowym towarzystwie smakował wyśmienicie.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy na modlitwę do klasztoru ojców bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zobaczyliśmy nie tylko kościół i klasztor, ale również zespół kaplic i kościołów dróżkowych, oraz manierystyczny park krajobrazowy.

Po dniu pełnym wrażeń, naszym marzeniem było szczęśliwie i bezpiecznie wrócić do Ośrodka. Za rok znowu zabierzemy nasze Panie na wycieczkę, tym razem do …, ale to niech będzie dla Nich niespodzianka.

D.G.