strona główna                                                                                                           Powrót do Wydarzeń

 


 

Wycieczka szkolna
do Sandomierza

 

            21 czerwca uczniowie wraz z opiekunami ze szkoły przy ulicy Kazimierza Wielkiego wybrali się na wycieczkę całodniową, autokarem do Sandomierza.

Zebraliśmy się wczesnym rankiem na parkingu przed budynkiem szkoły. Każdy ubrany był na sportowo, z plecakiem pełnym prowiantu i oczywiście z butelką mineralnej w ręce – bo przecież pogoda była zamówiona.

            Podróż do Sandomierza szybko nam upłynęła, i nawet nie spostrzegliśmy się kiedy byliśmy już na miejscu.

A tam przed Bramą Opatowską – czekał na nas pan przewodnik, który oprowadził nas po najciekawszych zakątkach Sandomierza. Poprowadził nas „Podziemną Trasę Turystyczną”, która, jak się dowiedzieliśmy utworzona została przez połączenie dawnych piwnic
i podziemnych składów.

Potem spacerkiem udaliśmy się nad Wisłę, gdzie na przystani serdecznie przywitał nas sam kapitan statku.

Rejs statkiem spacerowym – to następna atrakcja wycieczki. Przepiękną panoramę sandomierskiej Starówki podziwialiśmy z pokładu statku spacerowego.

Niektórym nawet udało się odnaleźć słynną „Pirogarnię”, w której jak zapewniała właścicielka jadał pierogi sam ojciec Mateusz.

            Wróciliśmy do Bochni późnym popołudniem pełni wrażeń. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

J.K.K
A.P.