strona główna                                                                                                           Powrót do Wydarzeń

 

 

W jeden dzień dookoła świata...

 

   We wrześniu 2011 r uczniowie objęci nauczaniem indywidualnym wraz z opiekunami udali się w... niedaleką podróż, która przybliżyła im codzienność ludzi żyjących w najdalszych zakątkach Ziemi.

   Tym razem nasza ekipa udała się do Parku Edukacji Rozwojowej w Krakowie mieszczącym się przy ul. Tynieckiej. Globalna Wioska usytuowana jest na terenie zakonu salezjańskiego. Obiekt ten, to miejsce zajęć edukacyjno – kulturowych, dzięki którym dzieci i młodzież mogą rozwijać swoją wrażliwość na problemy współczesnego świata. Park to mapa świata wielkości 2ha, na której powstały zabudowania charakterystyczne dla poszczególnych regionów, wyposażone w przedmioty codziennego użytku. Przez wszystkie kontynenty przebiegają ścieżki edukacyjne, które dotyczą wybranych problemów globalnych.

   Podczas naszej wyprawy mieliśmy okazję zobaczyć jak żyją Eskimosi, Peruwiańczycy czy Indianie. Zaglądaliśmy do każdego zakątka w ich domach poznając tym samym ich codzienne życie. Gościliśmy także w afrykańskich gliniankach i mongolskiej jurcie. Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych, podczas których mogli przymierzyć m.in. autentyczne stroje afrykańskie i indiańskie, pograć na bębnach, zobaczyć ręcznie robione zabawki przez dzieci, popróbować afrykańskich smaków i sprawdzić, jak żyją ich rówieśnicy z innych kontynentów.

K.M.