strona główna                                                                                                           Powrót do Wydarzeń

 


„Mój przyjaciel - Pies”

             W środowe popołudnie 17 kwietnia w internacie Ośrodka odbyło się niezwykłe spotkanie.

Na zaproszenie uczniów mieszkających w placówce przybył do nas niecodzienny gość – pies terapeuta „Bystra” wraz ze swoją opiekunką panią Kasią Chrobak. Pojawienie się psa wzbudziło ogromną radość szczególnie wśród młodszych uczniów.

            Wychowankowie uczestniczyli w sesji terapeutycznej, której celem było przełamanie lęku przed psami, nawiązanie oraz pogłębienie kontaktu ze zwierzętami i na tej podstawie kształtowanie pozytywnych emocji dziecka.

Bystra okazała się nie tylko wspaniałą terapeutką, ale przede wszystkim prawdziwym przyjacielem, który nie krytykuje, rozumie, daje wiele radości i akceptuje za to, że się jest.

             Zajęcia z psem – terapeutą mogły się odbyć dzięki finansowemu wsparciu Stowarzyszenia „ Kropla dobroci” działającemu przy naszym Ośrodku.

 Dziękujemy

 Ania, Marcin, Karol, Tomek, Grześ, Beata, Ania, Nikola, Patrycja, Klaudia, Darek, Kamil,Agata, Marysia, Mateusz, Marcin, Aneta, Andżelika, Sylwia, Karolina, Wojtek, Tomek, Marcin, Krzysiek, Bartek, Marcin.

 Edyta Jędryczka