strona główna                                                                                             VI Festiwal Piosenki "Integracja malowana dźwiękiem"

 

W dniach 21-23 maja 2013 r. odbył się VI Festiwal Piosenki "Integracja malowana dźwiękiem". Organizatorem tej muzycznej imprezy jak co roku była nasza placówka i działające przy niej Stowarzyszenie na Rzecz osób Niepełnosprawnych "Kropla Dobroci".

Ponad 100 zgłoszeń wpłynęło na VI festiwal, z których komisja konkursowa pod przewodnictwem Marka Piekarczyka wyłoniła wykonawców w trzech kategoriach: "muzyczne duety integracyjne", "soliści" oraz "zespoły i szkolne chóry". W tym roku uczestnicy przyjechali z całej Polski, były też dwa zespoły z Niemiec i tym samym można powiedzieć, że festiwal staje się przedsięwzięciem o zasięgu międzynarodowym.

Przez pierwsze dwa dni trwały warsztaty muzyczne prowadzone przez muzyków i artystów sceny polskiej, którzy byli równocześnie jurorami festiwalu Ania Rusowicz, Adrianna Biedrzyńska, Dorota Osińska, Artur Barciś, Marek Piekarczyk i Janusz "Yanina" Iwański. Ten ostatni zastąpił swojego przyjaciela Marka Jackowskiego, który zmarł w przeddzień festiwalu. Uczestnicy pod okiem trenerów przygotowywali repertuar na występ konkursowy.

Ostatniego dnia w wypełnionej po brzegi Hali Widowiskowo-Sportowej młodzi artyści wystąpili przed jurorami i publicznością. Wspaniałe występy nagradzane brawami zachwycały i potwierdzały słuszność realizacji tego rodzaju przedsięwzięcia jakim jest festiwal piosenki, podczas którego, na scenie spotykają się niepełnosprawni uczniowie ze swoimi zdrowymi rówieśnikami.

Finałowy koncert laureatów uświetnił pełen humoru recital Artura Barcisia oraz występ finalistów telewizyjnego programu The Voice of Poland: Doroty Osińskiej z zespołem, Magdaleny Bałdych, Barbary Janygi, Kingi Kutrzuby, Jakuba Hutka i Juliusza Kamila.

Jury doceniło wszystkich uczestników a szczególne wyróżnienie postanowiło przyznać następującym wykonawcom... (czytaj Listę Laureatów)

Zapraszamy do galerii festiwalu, oraz odwiedzenia strony www.festiwal.bochnia.pl i festiwalowego fanpaga.