strona główna                                                                                                           Powrót do Wydarzeń

 

W ŚWIECIE ILUZJI...

 

Jak wyczarować  z kapelusza kolorowe chusty, zmniejszyć do mikroskopijnych rozmiarów karty do gry, mnożyć w magiczny sposób pieniądze – każdy chciałby wiedzieć jak to zrobić…?

Niestety, obecny w naszym Ośrodku artysta – iluzjonista, Wiesław Jaśkowski nie zdradził swoich sposobów na wykonanie magicznych sztuczek, które bawiły i zaskakiwały nie tylko uczniów, ale także rodziców i nauczycieli – Zawsze cieszy mnie spontaniczna reakcja publiczności. Dzieci niepełnosprawne reagują szczególnie żywiołowo. Widać w ich oczach naturalną radość – mówił po występie Wiesław Jaśkowski.

Pozytywnych emocji i wrażeń nie kryli też pedagodzy oraz rodzice. I bynajmniej, nic w tym dziwnego, ponieważ program artystyczny był ciekawy dla wszystkich, zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Występ został sfinansowany ze środków Rady Rodziców. Honorarium artystyczne zostało zmniejszone do minimum, za co serdecznie dziękujemy panu Wiesławowi Jaśkowskiemu.      

 ***

Wiesław Jaśkowski – mgr sztuki, artysta - iluzjonista. Absolwent Państwowej Szkoły Cyrkowej w Julinku, uczeń manipulatora Remerbi Tadeusza Grabowskiego. Karierę artystyczną rozpoczął już podczas studiów. Jego programy rejestrowały telewizje różnych krajów m.in. polska, włoska, arabska i chińska. Z powodzeniem występował w ponad 30 krajach Europy i świata

(JT)