strona główna                                                                                                           Powrót do Wydarzeń

 

 

„ Często sprawia Bóg,
że wielkość zamyka w małym kształcie”

 

Dnia 18.10.2012 r. o godz. 8.55 dla uczniów Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum został zorganizowany Szkolny Konkurs Wiedzy o słynnym polskim malarzu historycznym - Janie Matejko. Był on nie tylko podsumowaniem wiedzy zdobytej o Wielkim Polaku, lecz również trzyletniej współpracy z Domem Jana Matejko w Krakowie.

W ramach lekcji muzealnych nasi uczniowie zapoznali się z ciekawymi tematami dotyczącymi życia Jana oraz jego najbliższej rodziny:
1. Wielka Rekwizytornia Jana Matejki.
2. Dwie wieże i Stańczyk- krakowskie legendy w Domu Jana Matejki.
3. „Co ja zrobię z jej twarzy?”- Jan Matejko- zabawy z portretem

W ramach konkursu wiedzy zorganizowanego w szkole uczniowie rozwiązywali krzyżówkę oraz test składający się z pytań, zagadek, które dotyczyły życia , pracy zawodowej polskiego artysty. Mieli również możliwość stworzenia portretu naszego mistrza w ramach konkursu plastycznego „Śladami mistrza”.

W rywalizacji nasze drużyny wykazały się dużą wiedzą na tematy związane z rodziną Matejków. Za ciężką pracę zostali obdarowani skromnymi nagrodami. Dziękujemy naszym paniom za przygotowanie twórczej i ciekawej lekcji.


Beata Ząbik