strona główna                                                                                                           Powrót do Wydarzeń

 

 

Roksana Buriańska laureatką Konkursu Plastycznego

 

Nasza uczennica, Roksana Buriańska znalazła się w gronie laureatów etapu powiatowego XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”. Wraz z innymi laureatami otrzymała nagrodę z rąk wicestarosty Tomasza Całki. Czy równie pomyślny okaże się etap wojewódzki? Przekonamy się o tym w połowie maja.   

Ideą konkursu jest profilaktyka zagrożeń, jakie niesie tlenek węgla, zwany czadem - O skali tragedii, która często są następstwem niewiedzy, czy też nieprzestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa w naszych domach świadczą liczby. Tej zimy na skutek zaczadzenia zginęło już 12 osób – mówią organizatorzy konkursu.
I właśnie dlatego każda forma propagowania bezpiecznego użytkowania piecyków gazowych i innych urządzeń grzewczych oraz montażu czujek tlenku węgla jest niezwykle ważna. Forma plastyczna, poprzedzona pogadanką, zapada bez wątpienia w pamięć. Stąd właśnie konkurs, którego organizatorem jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej i Szef Obrony Cywilnej Kraju.  

Do etapu powiatowego wpłynęło 175 prac plastycznych. Oceniała je komisja w składzie: Tomasz Całka – Wicestarosta Bocheński, Barbara Szota-Rekieć - wicedyrektor  Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu oraz kpt. Witold Sajak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni.

Nagrodzona praca Roksany Buriańskiej powstała pod kierunkiem nauczycielki – Ewy Gajek. Gratulujemy!!!

(J.T)