strona główna                                                                                                           Powrót do Wydarzeń

 

 

„Na krakowską nutę” - zespół folklorystyczny „Krakowiacy” w WTZ w Proszówkach

 

Karnawał to czas radości i zabaw. W takim właśnie miłym nastroju upłynął nam pobyt u naszych przyjaciół – uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Proszówkach.

Specjalnie dla nich we wtorek 5 lutego nasz zespół folklorystyczny „Krakowiacy” zaprezentował program wokalno – taneczny noszący tytuł „Z pokłonem do Jezusa Narodzonego”.

W trakcie występu młodzi artyści wykonywali pieśni i tańce regionalne przeplatane kolędami i wierszami o tematyce świątecznej.

Kiedy opadły emocje związane z występem nasi uczniowie mieli możliwość zapoznania się z poszczególnymi pracowniami znajdującymi się na terenie warsztatów. Najwięcej czasu spędziliśmy w pracowni ceramicznej podziwiając pracę naszych starszych kolegów.

Aby karnawałowej tradycji stało się zadość, gospodarze przygotowali dla nas dyskotekę integracyjną, gorący posiłek oraz pyszne ciasta. Wszyscy bawiliśmy się wspólnie w rytm znanych piosenek i melodii.

Dziękujemy panu kierownikowi WTZ, wszystkim pracownikom oraz podopiecznym za serdeczne przyjęcie i wspólną zabawę.

Edyta Jędryczka