strona główna                                                                                                           Powrót do Wydarzeń

 

Dnia 7 listopada członkowie naszego zespołu folklorystycznego na zaproszenie pani dyrektor mgr Marii Dyrdał gościli w Zespole Szkół w Leszczynie.

Spotkanie było rewizytą, gdyż młodzież  z Gimnazjum biorąca udział w projekcie „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” odwiedziła naszą placówkę w październiku.
Goście przygotowali wówczas dla uczniów Ośrodka przedstawienie pt. „ Jaś i Małgosia” oraz inscenizację wiersza  Brzechwy pt. „ Na straganie”. Nie obyło się również bez tańców i wspólnej zabawy.

Tym razem to nasi uczniowie prezentowali swoje umiejętności przed przyjaciółmi z Leszczyny. Piękne układy taneczne, kolorowe stroje ludowe, znane piosenki i melodie wywołały burze oklasków i zachwyt widowni.

Po występie, kiedy opadło zdenerwowanie i trema młodzi artyści zostali zaproszeni na pyszny obiad i słodkości.
Z uśmiechem na twarzy zwiedziliśmy również budynek szkoły, która bardzo spodobała się naszym uczniom.

Dzięki serdeczności i życzliwości jaką zostaliśmy otoczeni przez gospodarzy w chwili wyjazdu mieliśmy duże grono nowych przyjaciół.

Ogromna niespodzianka spotkała nas w trakcie pożegnania. Obdarowano nas ogromną ilością jabłek z leszczyńskich sadów oraz słodyczami i owocami cytrusowymi.

Pani dyrektor, gronu pedagogicznemu oraz wszystkim uczniom leszczyńskiej szkoły dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie i zapraszamy do naszego Ośrodka w Bochni.

                                                                                              E.J.