strona główna                                                                                                           Powrót do Wydarzeń

 

Z drzew spadają złote liście,
aż się w oczach mieni,
tyle słońca i korali,
w jesieni, jesieni

 

11 października w piękne, słoneczne popołudnie grupa wychowanków internatu wybrała się na jesienną wycieczkę do Niepołomic. Celem wycieczki było nie tylko poznanie zabytków miasta, które tak blisko sąsiaduje z Bochnią, ale przede wszystkim jesienny spacer po urokliwej Puszczy Niepołomickiej.

Naszą trasę rozpoczęliśmy od głównej atrakcji turystycznej miasta – XIV wiecznego zamku  zbudowanego przez króla Kazimierza Wielkiego. Pięknie odnowiony zamek jest obecnie wizytówką miasta. Dzieci podziwiały go z zachwytem dopytując wychowawców czy tu naprawdę mieszkał kiedyś król i królewna? Na pamiątkę naszego pobytu w tym urokliwym miejscu wrzuciliśmy grosik do skarbonki znajdującej się na dziedzińcu zamku. Nie obyło się też bez pamiątkowych zdjęć.

Następnie krótki spacer po malowniczym rynku i przejazd do Puszczy Niepołomickiej. Puszcza Niepołomicka od wielu lat zwana jest „ zielonymi płucami Krakowa”, w jej krajobrazie przeważają kompleksy leśne otoczone łąkami przyleśnymi. Spacer po zielonych ścieżkach zrelaksował nas wszystkich, dlatego z wielkim apetytem zjedliśmy podwieczorek.

Niektórzy z nas syci ruszyli jeszcze na krótkie grzybobranie. Szefem wyprawy była pani Marta – nasza internacka pielęgniarka.

 Ponieważ jesienne słońce chyliło się już ku zachodowi wszyscy z radością powitaliśmy pana Wojtka – naszego kierowcę. Pełni wrażeń z jesiennej wyprawy wróciliśmy na pyszną kolację do Ośrodka.

                                                                                                                                                                                Edyta J.