strona główna                                                                                                           Powrót do Wydarzeń

 

 

„Z pasją przez życie…”

  

 

Dnia 15 listopada 2012 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z pracownikiem Muzeum w Bochni – Panią Janiną Kęsek.

Zaproszony Gość zapoznał Wychowanków naszej szkoły z ciekawym życiem bochnianina z pasją – nie tylko nauczyciela gimnazjalnego, krajoznawcy, miłośnika sztuki ludowej, kolekcjonera, twórcy muzeum, malarza – amatora ale również autora kilku książek – Stanisława Fischera W czasie tego spotkania uczniowie klas gimnazjalnych obejrzeli ciekawą wystawę książek oraz przeprowadzili wywiad z gościem zatytułowany „5 pytań do…”. Jest on autorskim pomysłem uczniów, którzy uczestniczą w projekcie gimnazjalnym. Zawiera pytania o sprawy, które młodych ludzi ciekawią najbardziej i na które poszukują wyczerpującej odpowiedzi. Pani Janina interesująco i szczegółowo odpowiadała na pytania szkolnych reporterów, czym w pełni zaspokoiła ich ciekawość.

Spotkanie było pierwszym zorganizowanym w ramach projektu gimnazjalnego „Znani, lubiani i podziwiani, czyli spotkania z ciekawymi bochnianami”. Było ono bardzo pouczające. Przybliżyło uczniów do osób, które krzewią w lokalnej społeczności kulturę i patriotyzm oraz wzmocniło więź z regionem.

Naszemu Gościowi serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas, ogromne zaangażowanie w przygotowanie się do spotkania z nami oraz udostępnienie kolekcji książek. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone chwile na długo zagoszczą w pamięci i sercach uczestników spotkania.
Już wkrótce zapraszamy na kolejne spotkanie z bochnianami z pasją!

Beata Ząbik