strona główna                                                                                                          

 

Majowy piknik w Puszczy Niepołomickiej

 

Tej wiosny, kiedy tylko pogoda zaczęła rozpieszczać nas słońcem i wysoką temperaturą uczniowie objęci nauczaniem indywidualnym udali się na długi spacer połączony z piknikiem do Puszczy Niepołomickiej. Nazwa jej pochodzi od staropolskiego słowa „niepołomny”, czyli niemożliwy do pokonania, zniszczenia, wytrzebienia.

Swoją wyprawę rozpoczęliśmy rano, zabierając ze sobą nie tylko dobre humory, ale przede wszystkim kosz pełen smakołyków. Podziwiając piękną florę, przecudną zieleń udało nam się również dostrzec wiele pięknych gatunków zwierząt zamieszkujących las. Nie zapomnieliśmy uwiecznić tego na zdjęciach, by móc podzielić się z innymi naszymi obserwacjami przyrody.

Spacer po lesie dostarczył nam wiele przyjemności i radości. Słuchaliśmy odgłosów ptaków i szumu olbrzymich, starych drzew, będących „świadkami” m.in. wielu polowań, w których brali udział władcy Polski tacy jak: Kazimierz Wielki, Władysław Jagiełło, Zygmunt I Stary, wraz z królową Boną, Zygmunt II August, Stefan Batory, Jan III Sobieski, August II Mocny.

Udało się nam obliczyć, iż, pokonaliśmy drogę o długości 12 km. Zjedliśmy drugie śniadanie niemalże w samym sercu lasu.

Ukojeni ciszą i zrelaksowani po długim spacerze powróciliśmy do codziennego zgiełku. Tego samego dnia ustaliliśmy kolejny termin wyprawy w głąb lasu, jeśli tylko dopisze nam wiosenna aura.

 K.M