strona główna                                                                                                           Powrót do Wydarzeń

 

UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA
I PASOWANIA NA NOWYCH UCZNIÓW

 

Dnia 19.10.2012r na ul. Kazimierza Wielkiego odbyło się uroczyste Ślubowanie i Pasowanie wszystkich nowych uczniów ze Szkoły Podstawowej.

W tej szczególnej uroczystości uczniów wspierali rodzice i wychowawcy. Warunkiem przyjęcia uczniów do społeczności szkolnej było zdanie przez nich egzaminu.

Nowych uczniów egzaminował Pan Marcin - pedagog szkolny, jak również osoby znajdujące się na sali. Egzamin wypadł wzorowo, dzieci chociaż bardzo przejęte, świetnie wypadły w swoich rolach: tańczyły, śpiewały, liczyły.

Pani Dyrektor przysłuchiwała się uważnie egzaminowi i pozwoliła uczniom przystąpić do Ślubowania. Następnie skierowała kilka ciepłych słów do uczniów, pasując ich symbolicznym ołówkiem i wręczając dyplomy.

Bohaterami uroczystości byli: Sebastian, Szymon, Paulina, Jakub, Szymon, Nicola, Karol. Stali się oni pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Życzymy im samych sukcesów.

E. Kozak