strona główna                                                                                                           Powrót do Wydarzeń

 

 

"AKADEMIA WOJTUSIA" -
spotkanie ze strażnikiem miejskim

 

Co oznaczają poszczególne kolory na sygnalizacji świetlnej, w jakich miejscach można bezpiecznie przechodzić przez jezdnie? Jak zachować się, gdy ktoś potrzebuje pomocy medycznej? Na te i wiele innych pytań najmłodszych uczniów Ośrodka Szkolno – Wychowawczego odpowiadał  st. insp. Robert Jawor ze Straży Miejskiej w Bochni.

Zajęcia profilaktyczne miały formę teatrzyku kukiełkowego pod nazwą "Akademia Wojtusia". Tytułowy bohater wraz z przyjaciółmi Filipem i Tuptusiem przekazywał właściwe formy zachowań, konieczne by zapewnić sobie bezpieczeństwo w sytuacji zagrożenia. Ponadto uczniowie poznawali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach – Jest to bardzo ważne, aby od najmłodszych lat edukować uczniów. Ta wiedza może uchronić ich przed wypadkiem, lub nawet zapobiec większej tragedii. Znamy przecież przykłady bohaterskich dzieci, które uratowały życie swoje i najbliższych, dzwoniąc na straż, czy pogotowie.  – mówi st. insp. Robert Jawor.

   Dzień później, odbyła się druga część spotkania, tym razem z uczniami klas starszych. Prelekcja dotyczyła konsekwencji prawnych niewłaściwych zachowań młodocianych i pełnoletnich osób.

(JT)