strona główna                                                                                                           Powrót do Wydarzeń

 

 

Jacek i Placek

 

W dniu 20.02.2012 w warsztacie Terapii Zajęciowej obejrzeliśmy spektakl w wykonaniu aktorów „Teatru Wiśniowego” z Krakowa pt. „Jacek i Placek, czyli o dwóch takich co ukradli Księżyc” oparty na powieści Kornela Makuszyńskiego. Poznaliśmy historię młodych braci bliźniaków, którzy postanowili przerwać naukę by w łatwy sposób, bez przykładania się do pracy zdobyć bogactwo. Wyruszyli, zatem w podróż pełną przeróżnych przygód, aby osiągnąć zamierzony cel, czyli złoty księżyc.

Przygoda Jacka i Placka pozwoliła nam wyciągnąć wnioski, iż człowiek nie może ingerować w świat przyrody, warto natomiast chodzić do szkoły i zdobywać w niej wiedzę o otaczającym świecie!!

W spektaklu podziwialiśmy cztery postacie, w tym lalki jawajki animowane przez aktorów. Dewizą spektaklu była nauka poprzez zabawę, uczniowie prowokowani byli do współtworzenia akcji, poddawania pomysłów i wyciągania wniosków z przygód bohaterów.

E.Włodek