strona główna                                                                                                           Powrót do Wydarzeń

 

 

"Bóg się rodzi,
            moc truchleje..."

 

Na święta Bożego Narodzenia zawsze czekamy z radością i nadzieją. Szczególnym momentem tego naszego oczekiwania jest Wigilia. Wigilijny wieczór jest  chyba najbardziej wzruszającym i uroczystym wieczorem roku.

            Takim wyjątkowym dniem dla wszystkich mieszkańców internatu naszego ośrodka był czwartek 20 grudnia. W tym dniu odbyła się  wspólna wieczerza wigilijna dla wychowanków naszej placówki, rodziców, wychowawców, nauczycieli, zaproszonych gości oraz wszystkich pracowników naszej szkoły, którzy w ten szczególny wieczór chcieli być z nami.

Jasełka, wspólna wieczerza, śpiewanie kolęd jest wieloletnią tradycją mieszkańców internatu. Dla 36 wychowanków  Ośrodek jest przecież drugim domem.

W świąteczny nastrój tego szczególnego dla nas popołudnia wprowadzili nas uczniowie, którzy w zaciszu betlejemskiego żłóbka wcielili się w role : Józefa, matki Jezusa, pasterzy, królów. Poszczególne sceny i wiersze młodzi artyści przeplatali śpiewam  tradycyjnych kolęd i pastorałek.

Po części artystycznej ksiądz Tomasz rozpoczął uroczystą wieczerzę wigilijną od odczytania fragmentu Ewangelii oraz złożenia życzeń wszystkim zebranym przy stole wigilijnym.  Łamiąc się opłatkiem życzenia wszystkim uczniom, gościom, pracownikom Ośrodka złożył również pan dyrektor Jerzy Turek.

Na pięknie przystrojonych stołach czekały już na nas tradycyjne, wigilijne potrawy. Był barszcz czerwony z grochem, pierogi z grzybami, owoce, ciasta.

Po kolacji rozpoczęliśmy  wspólne kolędowanie. Akompaniament akordeonu i skrzypiec sprawił, że słowa naszych tradycyjnych polskich kolęd rozbrzmiewały jeszcze radośniej.

Miłą niespodzianką kończącą nasz wspólny wieczór wigilijny były paczki

z prezentami, jakie każdy znalazł pod choinką. Funkcję wigilijnego Mikołaja pełnił pan Jacek Tyrka, przewodniczący Rady Rodziców,  który wspólnie z panią Danutą Janas i Ireną Janus wręczył każdemu dziecku słodki prezent.

                                                                                             Edyta Jędryczka

                                                       

Wszystkim dużym i małym, dzieciom i dorosłym, uczniom i nauczycielom życzymy, aby Święta Bożego Narodzenia były dla Was wszystkich ciepłe i radosne.
Aby mały Jezus zamieszkał w Waszych sercach i  przepełnił je radością.

 Wychowankowie i wychowawcy internatu