strona główna                                                                                                          III Małopolskie Zawody Wędkarskie
Osób Niepełnosprawnych

Drwinia 24 czerwca 2013

 

Niesprzyjająca burzowa aura i chmara komarów nie stanęły na przeszkodzie miłośnikom wędkowania do wzięcia udziału w jakże emocjonujących zawodach wędkarskich, które odbyły się na Stawach Hodowlanych w Drwini.

W tym roku reprezentantem naszego ośrodka był Kacper Szczygieł z drugiej klasy szkoły podstawowej, wspierany i dopingowany przy wyciąganiu rybich okazów przez swoją mamę i nauczycielkę. Radości nie było końca, gdy z haczyka odczepialiśmy kolejną rybkę a uzbierało się ich… aż 19 dorodnych leszczy i karasi - co było bezsprzecznie rybim rekordem dnia. Za swoje wędkarskie osiągnięcia Kacper otrzymał wiele nagród, w tym specjalną nagrodę rzeczową ufundowaną przez Wójta Gminy Drwinia.

W tegorocznych zawodach wędkarskich wzięło udział blisko 100 osób niepełnosprawnych z małopolskich Warsztatów Terapii Zajęciowej, którzy złowili ogółem 23 kg ryb.

Serdecznie dziękujemy organizatorom zawodów tj. Kierownictwu Warsztatu Terapii Zajęciowej z Proszówek oraz Zarządowi Koła Polskiego Związku Wędkarskiego Bochnia Miasto za zaproszenie do udziału w zawodach.

Elżbieta Włodek