strona główna                                                                                                          


Bezpieczeństwo w ruchu drogowym - ważna sprawa...
 

Zarząd Okręgowy PZM w Zielonej Górze był tegorocznym organizatorem Finału Centralnego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla Szkół Specjalnych i Ośrodków Szkolno – Wychowawczych.

Impreza odbywała się w dn. 12-14.06.2013 r. w Wiechlicach k/Szprotawy. Nasz ośrodek reprezentował województwo małopolskie, a w drużynie szkoły podstawowej byli uczniowie kl. VI: Śledź Marcin, Staszak Grzegorz i Sikora Mateusz.

Gimnazjum wystąpiło w składzie: Pletty Bartłomiej i Szymon Wałkowski z kl. II i Korta Wojciech z kl. III.
W centralnym finale uczestniczyły ośrodki z Warszawy, Szczecina – Polic, Kalisza, Wschowy, Wrocławia i Zielonej Góry.

Rywalizacja odbywała się w kategoriach:
1.
       sprawdzian wiedzy teoretycznej i przepisów ruchu drogowego (test),
2.
       sprawdzian umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej,
3.
       sprawdzian na torze przeszkód,
4.
       jazda rowerem w miasteczku ruchu drogowego.

Uczniowie poszczególnych szkół zaciekle rywalizowali ze sobą w poszczególnych konkurencyjnych zmaganiach, co nie przeszkodziło im wspaniale razem się bawić i integrować.

Bardzo dużą atrakcją dla naszych uczniów była autokarowa wycieczka do Świętoszowa gdzie zwiedzali jednostkę NATO - X Brygadę Pancerną im. Gen. Maczka. Chłopcy mogli nie tylko spotkać się z żołnierzami, zobaczyć sprzęt wojskowy, ale być w czołgu i wozach pancernych, co była dla nich super „zabawą”. Na zakończenie imprezy odbyło się podsumowanie wyników rywalizacji, wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, oraz dla szkoły dyplom i puchar.

                Nasza szkoła zajęła w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów 6 miejsca. Uczniowie byli bardzo zadowoleni, spisali się na „szóstkę”, a najważniejsze, że każdy sposób uzyskania wiedzy i umiejętności jazdy na rowerze przyczynia się do bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W imieniu uczniów serdecznie dziękujemy sponsorom, którzy umożliwili im dojazd na imprezę.
Są to: Przedsiębiorstwo System – Drób Paweł i Wojciech Łosiowscy, Bogdan Rojowicz Sp. J. w Lubomierzu
oraz TOK – FREZ Dariusz Zduleczny w Grabiu. Współorganizatorem wyjazdu był pan mgr Zbigniew Kogut – przedstawiciel Zarządu Głównego PZM, któremu bardzo dziękujemy.

Bożena Basińska