strona główna                                                                                                          

„Miłość wiele imion ma,
Miłość to czasem jedna łza.
Miłość otacza wszystkich nas
Spotkasz ja jeszcze niejeden raz.

Miłość do innych ludzi czujemy
Miłości zawsze pełni być chcemy.
Lecz gdy miłość czasem ucieka,
To każdy na nią cierpliwie czeka".
Klaudia Kozak, lat 8

  

Jest takie uczucie, którego w życiu chciałby doznać każdy z nas. Daje nam szczęście, radość, energię do działania. Może być romantyczne, pełne troskliwości i poświęcenia, bezinteresowne, ale również trudne, a nawet szalone. To Miłość, która jak pisze święty Paweł Apostoł „nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą i współweseli się z prawdą”.

16.05.2014 r. w naszej szkole przy ul. K. Wielkiego odbyła się już IX akcja „Cała Polska Czyta”.

Gdy wszyscy przybyli na miejsce rozpoczęło się Wielkie Czytanie, którego hasło brzmiało „Miłość niejedno ma imię”.

Na sam początek uroczystości czytelniczej zaprezentowały się panie: Aneta Bieżychudek, Agnieszka Szot, Jolanta Krzysiek, Aneta Żelichowska, Izabela Dąbrowska- Pląder, które przygotowały całe mnóstwo wierszy polskich poetów o tematyce miłosnej. Dziękujemy serdecznie za pięknie przedstawione utwory, w które włożyły swoje serca oraz bez wątpienia talent pedagogiczny.

Kolejnym punktem programu były zabawy muzyczne przygotowane przez panią Izę. Uczniowie pięknie śpiewali oraz grali na instrumentach muzycznych w rytm wesołych piosenek. Dzieci czynnie uczestniczyły w proponowanych zabawach i przerywnikach muzycznych.

Następnie uroczystość uświetniły występy laureatów konkursu recytatorskiego: Justyny Polak, Anny Pletty oraz Roksany Buriańskiej.

„Cała Polska czyta dzieciom”- to akcja społeczna organizowana przez Fundację ABC XXI, której celem jest wspieranie rozwoju emocjonalnego, społecznego i moralnego młodego pokolenia poprzez codzienne czytanie dzieciom. Wystarczy 20 minut dziennie, by sprawić radość. Dlatego zachęcamy wszystkich do codziennej lektury.

Tegoroczne Wielkie Czytanie przygotowały panie: Aneta Bieżychudek, Aneta Żelichowska, Agnieszka Szot, Izabela Dąbrowska- Pląder, Jolanta Krzysiek, Ewa Jastrzębska oraz Beata Ząbik. Serdecznie dziękujemy za trud włożony w organizację imprezy.

Beata Ząbik