strona główna                                                                                                          DZIEŃ PATRONA


„Żyję nie tylko dla siebie… ale i dla innych”
J. Twardowski

 

Dnia 11.10.2013 r. o godz. 10.00 w świetlicy przy ul. K. Wielkiego odbyła się uroczysta akademia poświęcona pamięci naszego Patrona - ks. Jana Twardowskiego.

Uczniowie naszej szkoły przedstawili ciekawy montaż słowno - muzyczny dotyczący  tajemnicy przemijania oraz odkrywania w poetyckich strofach tego, co dobre i piękne. Żyjemy w świecie , w którym nawet bliscy oddalają się od siebie, mówi się o kryzysie wartości, braku ideałów… Lekarstwem na wszelkie zło jest…  miłość- czarodziejski klucz, który otwiera zziębnięte serca, pozwala człowiekowi przeżywać jego człowieczeństwo. Odpowiednio dobrane teksty, znane i lubiane utwory muzyczne - wszystko to sprawiło, że poezja świetnie „przemówiła” do młodzieży, dotarła do ich serc i pozwoliła otworzyć zamknięte dotąd, zakamarki młodzieńczej duszy.

            Finałowym punktem naszego spotkania był utwór Piotra Rubika „Niech mówią nam”. Do wspólnego śpiewu włączyli się wszyscy zgromadzeni zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.

Poetycko – muzyczne chwile, które razem spędziliśmy okazały się interesującą i pouczającą lekcją o miłości, przemijaniu, wzajemnej sympatii, życzliwości i zwykłym uśmiechu na co dzień, który niewiele kosztując, tak wiele znaczy. Podążając za słowami pana dyrektora - Jerzego Turka, spotkanie to poszerzyło horyzonty nie tylko wychowanków SOSW. Pozostawmy na długo w pamięci i sercach to spotkanie. Niech przynosi nam pozytywne przesłanie każdego dnia.

Dziękujemy wychowankom za piękny i wzruszający występ.

                                                                                                      Beata Ząbik