strona główna                                                                                                          

 

„Podróż dookoła świata..."
- koncert szkolnego zespołu instrumentalnego


 

26 listopada 2013 roku w Publicznej Bibliotece w Bochni odbył się koncert działającego w naszej szkole Zespołu Wokalno – Instrumentalnego zatytułowany „Podróż dookoła świata, cz.I…”

Koncert dedykowano Wandzie Wątorskiej - pomysłodawczyni, organizatorce i pierwszej nauczycielce zespołu. Wanda Wątorska – wieloletnia dyrektorka bocheńskiej Szkoły Muzycznej - dzięki swej pasji i wytrwałości opracowała specjalną metodę nauki muzyki, przekonała sponsorów do zakupu instrumentów, założyła i przez wiele lat prowadziła zespół, w którym swe uzdolnienia muzyczne rozwijali podopieczni Ośrodka.

Obecnie zespół prowadzi Anetta Jasińska, współpracując z nauczycielami: Elżbietą Płachczyńską, Renatą Widłą, Marcinem Śmiglą i Joanną Klimek – Kutą. Do zespołu należy 31 uczniów, którzy śpiewają, grają na gitarach, fletach, instrumentach perkusyjnych. Piękną ideą zespołu, również zapoczątkowaną przez Wandę Wątorską, jest zapraszanie do wspólnego muzykowania gości z innych szkół. W koncercie razem z uczniami z SOSW w Bochni wystąpili: Natalia Gądek - uczennica III klasy Gimnazjum w Kłaju, Patrycja Świderska uczennica I klasy oraz Wojciech Gnutek i Jakub Jasiński – uczniowie II klasy  I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni. Koncert „Podróż dookoła świata, cz.I…”  poprowadziła Anetta Jasińska zapraszając wraz z wykonawcami wszystkich słuchaczy na muzyczną wędrówkę. Występ wizualnie i choreograficznie ubogacili uczniowie z klasy I - III, pod kierunkiem wychowawczyni – pani Ewy Kozak

Artystów z SOSW oklaskiwała publiczność, która szczelnie wypełniła salę klubu Biblioteki. Założycielka zespołu nie kryła wzruszenia po wysłuchaniu pięknego koncertu, gratulowała wszystkim artystom udanego występu a nauczycielom zaangażowania i osiągnięć. Po koncercie członkowie zespołu, nauczyciele, rodzice, bibliotekarze i słuchacze złożyli życzenia Wandzie Wątorskiej. Nie zabrakło kwiatów i tortu wykonanego przez uczniów Ośrodka.