strona główna                                                                                                          

 

KOLOROWE, BAJKOWE ŚWIĘTA

 

Boże Narodzenie i czas przygotowań do świąt to najpiękniejszy okres w całym roku. W tym czasie,  uczniowie z naszego Ośrodka,  z wielką radością wykonują przeróżne ozdoby świąteczne:  stroiki, łańcuchy na choinkę, figurki aniołków, szopki.

W grudniu 2013 r. uczniowie z klasy I-II PDP wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Regionalne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Brzesku. Tematyka konkursu była ściśle związana ze zbliżającymi się świętami,  zapraszała do przygotowania ozdób choinkowych i szopek bożonarodzeniowych.

Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem. Wzięło w nim udział wielu uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, zarówno z terenu miasta i gminy Brzesko jak i sąsiadujących powiatów.

Prace wykonane były różnorodnymi technikami.  Świadczyły o ogromnym wkładzie pracy i pomysłowości  ich autorów.

Klasa I-II PDP zaprezentowała, przygotowane przy wsparciu wychowawcy p. Elżbiety Wolszy gipsowe ozdoby choinkowe. Kolorowe aniołki i dzwoneczki, baśniowe domki i  koniki zdobyły duże uznanie w oczach jury.

Uczniowie naszego Ośrodka znaleźli się w gronie laureatów konkursu. Otrzymali nagrodę książkową, przepiękny album  ,,Jan Paweł II- Święty Pielgrzym” oraz okolicznościowy dyplom.

Wszystkim artystom serdecznie gratulujemy!

Sabina Maćkowska