strona główna


DZIĘKUJEMY ŚWIĘTY MIKOŁAJU!!!

 

6 grudnia to każdego roku niezwykła data, zwłaszcza dla dzieci.
Z niecierpliwością i nadzieją zerkają one w okna, wypatrując orszaku Świętego Mikołaja.

Dzieci uczące się w budynku przy ul. Kazimierza Wielkiego postanowiły tegoroczne oczekiwanie urozmaicić i z pomocą swych nauczycieli przygotowały dla Świętego Mikołaja specjalne przedstawienie.

Kiedy długo oczekiwany Gość i jego świta znaleźli się wreszcie wśród uczniów, oczom zebranych ukazała się mała, smutna dziewczynka, w zimowej scenerii zaglądająca do rozświetlonych okien. „Dziewczynka z zapałkami” wprowadziła wszystkich zebranych w świąteczny klimat, ale i wzruszyła małe serduszka. Dzieci zwróciły się więc z prośbą do obecnego na Sali Pana Andersena, by zmienił bieg opowieści. Serdecznie zaprosiły dziewczynkę do wspólnego, świątecznego stołu i przypomniały wszystkim obecnym, że i dzisiaj trzeba dostrzegać potrzebujących.

Potem były już chwile ogromnej radości – Święty Mikołaj darował wszystkim dobre słowo i długo wyczekiwane prezenty. Obiecał także, że nie zapomni o nas – i zajrzy do naszej Szkoły - już za rok.

W przygotowanie oprawy artystycznej „wyjątkowego spotkania” czynnie włączyli się również rodzice. Pani Urszula Lipina i p. Izabela Szczygieł wspólnie z uczniami wystąpiły w spektaklu, zaś p. Janusz Możdżeń wykazał się ogromną pomocą i zaangażowaniem w tworzeniu dekoracji.  Im także serdecznie dziękujemy –

nauczyciele przygotowujący spotkanie