strona główna                                                                                                          


BEZPIECZNI NA DRODZE

 

Jak bezpiecznie zachować się na drodze – pod takim hasłem odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas 1 - 3 Szkoły Podstawowej w Ośrodku Szkolno –Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego. Inicjatorem byli pracownicy Straży Miejskiej w Bochni.

- Edukacja z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest bardzo ważna i powinna być prowadzona od najmłodszych lat. Muszą być nią objęte nie tylko dzieci zdrowe, ale także te niepełnosprawne. Wielu z nich będzie przecież w przyszłości samodzielnie poruszać po drogach, a nawet jeśli pomagać im będą opiekunowie, to także ta wiedza z pewnością się przyda – mówi koordynatorka akcji, Dorota Wróbel.      

W ramach konkursu, uczniowie oprócz malowania, rysowania i wyklejania, poznawali zasady ruchu drogowego. A z jakim efektem, mogli przekonać się pracownicy Straży Miejskiej, obecni na podsumowaniu konkursu – Egzamin zdaliście świetnie. Macie dużą wiedzę, a wasze prace plastyczne są bardzo piękne  - powiedział komendant Krzysztof Tomasik, wręczając uczniom dyplomy oraz kamizelki i opaski odblaskowe.

- Ja ze swej strony mogę tylko podziękować pracownikom Straży Miejskiej, wychowawcom z klas nauczania początkowego oraz sponsorom, którzy włączyli się w tą akcję – podsumowała Teresa Jaszczyńska, dyrektor Ośrodka.    

Na koniec były pamiątkowe zdjęcia, oczywiście obowiązkowo w czapkach strażników oraz pizza podarowana przez sponsorów. Wykonane prace plastyczne trafią na ekspozycję przygotowywaną w nowo oddanym budynku Straży Miejskiej.

(JT)