strona główna                                                                                                          


 

O technice jedzenia pałeczkami, pisowni języka chińskiego oraz uroczych zakątkach stanu California opowiadali  przebywający w Polsce studenci: Minnie Liu z Guangdong University of Foreign Studies oraz Adrian Rehn z University of San Jose.

Wizyta była konsekwencją porozumienia, jakie Powiat Bocheński zawarł z polskim przedstawicielstwem AIESEC, czyli jedną z największych międzynarodowych organizacji studenckich. Realizuje ona program wymiany „Global citizen”, w ramach którego studenci z całego świata wyjeżdżają na praktyki zagraniczne, by w ramach wolontariatu opowiadać o kraju swego pochodzenia - To była znakomita lekcja geografii, historii i kultury Chin oraz Ameryki. Wykład, uzupełniony prezentacją złożoną ze zdjęć i filmów, znakomicie wpisał się w metodykę nauczania osób niepełnosprawnych – mówi dyrektor Teresa Jaszczyńska.

Ponadto uczniowie mogli spróbować swoich sił w spożywaniu posiłków prawdziwymi chińskimi pałeczkami. Wielu otrzymało też pamiątkowe dedykacje i autografy w języku chińskim.

(JT)