strona główna                                                                                                          „Żeby Polska, żeby Polska, żeby Polska była Polską…”

J. Pietrzak

 

Dnia 8.11.2013 r. o godz. 9.30, w szkole przy ul. Stasiaka odbyła się uroczysta akademia poświęcona 95 rocznicy odzyskania niepodległości przez państwo polskie i Polaków.

Naszemu spotkaniu towarzyszyło wielkie wzruszenie oraz podniosły nastrój. W montażu słowno – muzycznym, uczniowie przedstawili ponad tysiącletnią historię naszej Ojczyzny, sięgającą roku 996, w którym odbył się chrzest Polski.  Przygotowana akademia stanowiła nasz hołd wdzięczności dla bohaterów walczących o niepodległą Rzeczpospolitą, wielkich przywódców, prostych żołnierzy, patriotów. Uczciliśmy pamięć Polaków, którzy swe życie oddali, aby ocalić historię i tradycję Polski, nie zawahali się poświęcić wszystkiego co mają, by ratować ukochany kraj przed najeźdźcą.

O trudnych czasach w dziejach Polski należy pamiętać każdego dnia i nosić w sercu szacunek do Ojczyzny. Dlatego tak ważne jest, aby w czasie takich spotkań przypominać, jak wielki skarb wszyscy posiadamy - Ojczyznę, własne miejsce na świecie, Ojczyznę tę dużą i tę małą, naszą lokalną. Dziękujemy uczniom, którzy pod kierunkiem pań K. Goryczki, A. Jasińskiej , B. Ząbik oraz A. Bieżychudek, przygotowali dla wszystkich zgromadzonych piękną i cenną lekcję patriotyzmu. Za pomoc w organizacji szkolnej uroczystości podziękowania składamy pani Ewie i panu Jurkowi za przygotowanie dekoracji oraz panu Zygmuntowi za nagłośnienie spotkania.

Beata Ząbik